להזמנות חייגו: 053-3666642

9 בעיות שעלולות לצוץ אצל ילדכם עקב שימוש בטלפונים חכמים

שווה לקרוא,הפיתרון בסוף הכתבה

מעטים האנשים שלא מכירים בכוחם המדהים של הסמארטפונים הכשרים להפוך את חיינו לקלים ובטוחים יותר, במיוחד כשמדובר בדבר החשוב והחשוב ביותר לכולנו: ילדינו. בזכות המכשירים האלה אנו יכולים לדבר עם הקטן שלנו באשר הוא. אך יחד עם זאת, מכשירים אלה הופכים גם לחלק חשוב וחשוב מאוד בחייכם. נתון מדאיג ביותר הוא שילדים מבלים בסביבות 7 וחצי שעות ביום מול מסכים שונים. למרות היתרונות המשמעותיים של טלפונים חכמים, עדיף גם לזהות את השפעתם השלילית על הדור הצעיר. לכן ריכזנו עבורכם את 9 הבעיות שילדכם עלול להינזק עקב שימוש ממושך בסמארטפון.

1. זה יכול להרוס את היחסים בין הילד לבין ההורים. אין זה סוד שהיחסים בין הורים לילדים חשובים מאוד. לכן, אתה צריך להקשיב פסיכולוגים הטוענים כי המשך השימוש של טלפונים סלולריים יכול להרוס את הקשר הזה. באחד מספריו של הפסיכיאטר הקליני ג\'ין טוואנג\'י, למשל, היא מציינת כי השימוש התכוף בטלפונים ניידים על ידי ילדים מוביל לחוסר תקשורת בין הדור הצעיר להורים וכתוצאה מכך להרס מערכת היחסים שלהם. טוונג\'י מסביר שלמרות שילדים מבלים יותר זמן באותה קורת גג עם הוריהם, הם אינם קרובים להוריהם; הם לא מדברים עם משפחתם או שמים לב לאירועים השונים המקיפים אותם, למעט כפתורי האגם \"שלהם\" ו\"התגובה \"במדיה החברתית. אם הילד שלך מתנהג כך, במאמר הבא תוכלו למצוא טיפים נפלאים מכיתת אמן שיעזרו לכם לתקשר איתו בצורה נכונה ולהתגבר על האתגר.

2. זה עלול לגרום רגישות לדעוך. סמארטפונים פותחים דלת לשאר העולם בזכות הכלים והעצות שאנו יכולים למצוא ברשת ובסביבתה ושאנו יכולים להשתמש בהם בעבודה ואפילו במערכות יחסים. עם זאת, לדבר הנפלא הזה יש גם צד אפל, כולל אלימות, הטרדה, תוכן גס ומגוון שלם של היבטים לא נעימים, בלשון המעטה. מחקר שנערך בשנת 2011 הראה כי חשיפת ילד לתוכן מעורפל מזה ואנשים אחרים פוגעת בו ובשיקול דעתו, וכי לעיתים הם מיישמים את מה שהם רואים ברשת בחייהם. אם יש לך בעיה כזו עם הילד שלך רוצה להיות זהיר עם התנהגות בעייתית הנובעת משימוש בסמארטפונים, אל תהסס לקרוא את המאמר הבא. אהבתי

3. לכן, כשהיינו בני נוער, רובנו רצינו להתבגר כי חשבנו שהחיים הבוגרים מלאים בהנאות והזדמנויות בלתי מוגבלות; כל מה שאנחנו רוצים יכול להיות עם מי שאנחנו רוצים, אנחנו יכולים לקנות את כל האוכל בעולם, אנחנו יכולים לנעול נעלי מעצבים וללבוש כל בגדים שאנחנו רוצים, ואנחנו יכולים גם להיכנס לרכב הפרטי שלנו ולנסוע לכל מקום. באותם ימים מאושרים, אנו עשויים לרצות להתבגר, אך בימינו, בגלל השימוש התכוף בטלפונים ניידים ונוכחות הרשתות החברתיות, בני נוער לא נראים מעוניינים בתהליך ההבשלה. למעשה, מחקר שפורסם בשנת 2017, שבחן תהליכי התבגרות בין 1976 ל -2016, מראה כי המתבגרים של ימינו מעדיפים אורח חיים איטי יותר: הם אינם משתתפים בפעילויות למבוגרים, כמו עבודה בתשלום, מגורים ללא הוריהם, נהיגה וכו \'מסקנות אלה מראות כי לסמארטפונים יש השפעה גם על ילדים גדולים יחסית

4. זה יכול לעכב את הפיתוח של מיומנויות חברתיות. בעבר, כשרצינו ליצור מערכת יחסים חברתית או רומנטית, היינו יוצאים מהבית לבתי קפה, מסעדות, פאבים וכדומה לפגוש אנשים חדשים. בימינו, בזכות הסמארטפונים או בזכותם, אין עוד צורך להיכנס דרך דלת הכניסה, ולדברי ג\'ין טוונג\'י, בני הנוער של ימינו נוטים פחות להשאיר אחריהם כמה מכשירים אלקטרוניים כדי לחפש קשרים חברתיים אמיתיים איפשהו מחוץ לבית.

למעשה, הוא מסביר שלפעמים ילדים בכלל לא צריכים לעזוב את הבית, מכיוון שסמארטפונים הקלו וקרובים מתמיד להתיידד בלחיצת כמה כפתורים בלבד. כתוצאה מכך, לילדים רבים יש קשיים חברתיים עצומים ומורכבים כשהם נמצאים בעולם האמיתי ולא מאחורי מקלדת ומסך. אם אתה מכיר בכך שילדך נאבק במציאות ההיא ואתה רוצה לעזור לו להתגבר עליה.

5. זה יכול לגרום לדיכאון וחרדה. אפשרות זו בהחלט נראה סביר, אבל הילד שלך הוא הרבה יותר סביר לסבול מדיכאון, חרדה ובעיות אחרות לאחר השימוש בסמארטפונים. הצהרה זו נמסרה על ידי האיגוד הפסיכולוגי הבריטי (BPS) בשנת 2015. ישנן מספר סיבות טובות לשייך שימוש בסמארטפון להשפעות השליליות הללו: ילדים נמצאים בלחץ מתמיד להיות זמינים ומגיבים בכל עת ולכן הופכים להיות מעורבים רגשית מדי בחייהם המקוונים. בנוסף, הדור הצעיר לא תמיד מסוגל להבדיל את הגבולות בין סביבת המגורים הריאליסטית לחיים במדיה החברתית.

6.זה יכול להשפיע על איכות השינה. כולנו יודעים כמה חשוב לישון, מכיוון שמספר השעות שאנו מקדישים לפעולה זו משפיע ישירות על מצב הרוח שלנו ועל תפקודנו היומיומי. מחקר שפורסם בשנת 2015 מראה כי קיים קשר ישיר וחזק בין הזמן הארוך המושקע מול מסכי הסמארטפון לבין היעדר שינה מספקת אצל ילדים. מניעת שינה היא הגורם העיקרי למספר בעיות בריאותיות והתנהגותיות. מחקר משנת 2017 מצביע על כך שחוסר שינה מוביל לביצועים אקדמיים לקויים, להתנהגות שעלולה לסכן חיים ולתפקוד קוגניטיבי מופחת. אז זכור כי הילד שלך צריך מספיק מנוחה כדי להיות מוכן לפעילות של מחר. מומלץ לקבוע כללים לשימוש בטלפון הסלולרי לאחר זמן מסוים ובזמן שכיבה במיטה. במאמר הבא תוכלו לגלות כיצד תוכלו לעזור לילדכם לישון טוב בלילה.

7. ייתכן שיש גורם המשפיע על השמנת יתר. כולנו אוהבים להיראות ולהרגיש טוב עם גופנו, כמו ילדים רבים, אך שימוש ארוך טווח בסמארטפונים יכול להוות גורם שלילי מרכזי בכל הנוגע להשמנת יתר בילדות. מחקר משנת 2017 מציע כי המשך השימוש במדיות בידור מודרניות שונות ובהצעות, כולל סמארטפונים, הוא אחד הגורמים הישירים לצריכת משקאות ממותקים, חוסר שינה ופעילות גופנית, וכל זה יכול בסופו של דבר להוביל להשמנה. תוצאות המחקר אינן מפתיעות, מכיוון שאם ילדכם מבלה זמן רב עם הסמארטפון בידו, אין לו זמן להשקיע בפעילות גופנית. בנוסף, אותו מחקר עולה כי הגידול בשימוש במסכי הטלפון קשור באופן משמעותי לצריכה של משקה מתקתק אחד לפחות ביום. אם אתה מפחד השפעות אלה על הילד הצעיר שלך, השתמש במאמר הבא כדי לנהל שיחה מתאימה ושימושית איתו על משקל וירידה במשקל.

8. זה יכול לגרום לבעיות התנהגותיות. בדומה לסעיפים המתייחסים בין הגידול בשימוש בסמארטפון לבין התפתחות חרדה ודיכאון, הפרעות מיומנויות חברתיות ותחומים אחרים, נראה גם כי שימוש בסמארטפון כזה הוא גורם חשוב בהתפתחות בעיות התנהגות אחרות. מחקר שפורסם בשנת 2012 מצביע על כך שיש קשר ישיר בין התפתחות בעיות התנהגות אצל ילדים צעירים (בני 7) לבין מגע מוקדם עם סמארטפונים. בנוסף, החוקרים ציינו כי שימוש ארוך טווח בסמארטפונים עלול לגרום לתסמינים של הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. לחץ כאן כדי ללמוד עוד על 7 התנהגויות ילד בעיה כי אין להתעלם וכיצד ניתן לפתור אותם.

9. זה יכול לגרום לילדים להיות אומללים. כולנו רוצים שילדינו יהיו מאושרים, אבל זה בסיכון אם הם ימשיכו לבלות זמן רב מול הסמארטפונים. על פי תוצאות סקר שערך ג\'ין טואנג\'י, בני נוער רבים שאמרו כי השתמשו בפעילויות מסך שונות נטו לעתים קרובות להרגיש אומללים יותר. במהלך הסקר התבקשו כמה מתבגרים לכמת את רמת האושר שלהם ותשובותיהם היו קשורות ישירות לפעילות הפנאי שלהם, במיוחד לבילוי מול מסכי מחשב, טלוויזיה וסמארטפונים. למעשה, זוהי עדות ישירה לכך שהישארות מקוונת אינה יכולה להחליף אינטראקציה בינאישית אמיתית עם בני משפחה וחברים, במיוחד במקרה של ילדים.

רוצים לשמור על ילדכם? רוכשים סמארטפון מוגן לילדים ומאפשרים להינות מהטכנולוגיה בצורה מוגנת ומאובטחת ליחצו כאן

Facebook

Twitter

Youtube

עגלת קניות

תפריט נגישות

Scroll to Top