להזמנות חייגו: 053-3666642

סכנות פיזיות מפתיעות של התמכרות לסמארטפון

סמארטפונים הם חלק בלתי נמנע מחיינו. הם נכנסו כמעט לכל היבט של קיומנו עם מגוון בלתי נגמר של אפליקציות ותכונות מיוחדות לבחירה. בסך הכל, כשני שליש מהישראלים מחזיקים בסמארטפון. מדהים, בני נוער ומבוגרים צעירים בטווח הגילאים 18-29 הם הרוב המכריע של בעלי הסמארטפונים.

זה הגיוני. גאדג\'טים אלה יכולים להיות נכס עצום ולשמש ככלי חינוך, עבודה ורשתות חברתיות. ככלל, סמארטפונים מציגים יתרונות פוטנציאליים רבים לבעליהם. עם זאת, הסוגיה ההולכת וגוברת של התמכרות לסמארטפונים בעלייה מתמדת, הסמארטפונים עשויים להתגלות גם כסכנה הגדולה ביותר העומדת בפני משפחותינו.

צוואר טק (כאבי גב וצוואר)

התמכרות לסמארטפון – סכנות שהורים צריכים לדעת

כשמבוגרים צעירים מבלים 8-10 שעות בממוצע ביום שפופים על הסמארטפונים שלהם, זה לא מפתיע ממש כמה לחץ ולחץ זה מופעל על עמוד השדרה והגב. מחקרים אחרונים בבריטניה גילו כי צעירים בגילאי 16-24 חווים קפיצה מזעזעת בבעיות גב וצוואר, במיוחד כאב כרוני ונזק לדיסק.

חוקרים באיגוד הכירופרקטיקה הבריטי איתרו את הבעיות הכואבות הללו ליציבה לקויה שקשורה ישירות ליותר מדי חשיפה לסמארטפונים ולגאדג\'טים אלקטרוניים. הדרכים הטובות ביותר להקל על \"צוואר הטכנולוגי\" ולהפחית את הכאב והנזק נעוצה ביציבה שלנו. כל שעליך לעשות הוא להגן על עמוד השדרה והצוואר שלנו, פשוט לצמצם את הגלילה בסמארטפון ולהפוך עדיפות ליציבה טובה יותר.

בעוד שסמארטפונים כשרים כשלעצמם אינם רעים, בהחלט יותר מדי זמן והשקעת אנרגיה בהם. התמכרויות לסמארטפון מתחילות בדרך כלל כבעיות קטנות ועדינות מאוד. אנו עשויים למצוא את עצמנו ובוודאי שגם ילדינו בודקים ללא הרף טקסטים חדשים או עדכונים ברשתות החברתיות. מעגל ההטעיה הזה יכול להימשך עד שה\"קורבן \"ימצא את עצמו גולל בשעות הלילה המאוחרות. עלינו לנקוט עמדה ולדאוג לכל סימן להתמכרות הרבה לפני שהיא מסכנת את בריאותנו ורווחתנו הפיזית של ילדינו.

הגנה על ילדיך ובני הנוער מפני ההשפעות של זמן נעים מוגזם פירושה להיות דוגמה חיובית עם הגבלת השימוש במכשירים שלך וכן הגדרת גבולות מתי הם יכולים ולא יכולים להשתמש במכשירים שלהם. זה צריך לכלול קביעת מגבלות ספציפיות על כמה טכנולוגיה ניתן להשתמש בכל יום, ובאילו אפליקציות הם יכולים להשתמש ומתי. קביעת זמנים ספציפיים כזמנים ללא מכשירים ועבודה כמשפחה לבילוי משותף על בסיס קבוע. זה קל כאשר אתה משתמש בבקרת הורים שמציעה הגדרות זמן ותכונות של חסימת אפליקציות.

איכות שינה ירודה

איכות שינה ירודה מהתמכרות לסמארטפון

בממוצע, צעירים בין 18-29 שנים הודו  כי לקחו איתם את הסמארטפונים שלהם. גלילה באינסוף מאמרים או עדכוני מדיה חברתית נראית כמו הדרך המושלמת להרגיע את עצמך לישון. עם זאת, מחקרים מראים כי האור הכחול \"המועשר באורך הגל הקצר\" מהטלפונים שלנו הוא אחת הסיבות הגדולות ביותר מאחורי איכות שינה ירודה.

אור זה מונע מגופנו לייצר מלטונין, ההורמון החיוני להרגעתנו לשינה. אפילו פרץ קצר של שימוש בסמארטפון או בטאבלט לפני השינה יכול להשאיר אותנו ערים לאחר מכן. הימנע מסמארטפונים ומסכים אלקטרוניים בהירים אחרים לפחות מספר שעות לפני השינה כדי להבטיח שינה טובה.

חשיפה לחיידקים

מה יותר מלוכלך? מושב אסלה או סמארטפון? למרות שאסלה נראית כמו התשובה המתבקשת, אוניברסיטת אריזונה מצאה שסמארטפונים יכולים לשאת בקלות עד פי 10 יותר חיידקים מאשר מושב אסלה! המספרים האלה מזעזעים ומגעילים בלשון המעטה. כשאנחנו לוקחים בחשבון כמה פעמים אנו חולקים את הטלפונים החכמים והטאבלטים שלנו בימינו, הסיפור נעשה גרוע בהרבה. בלי לדעת, אנו חושפים את עצמנו ואחרים לה. קולי וחיידקים מסוכנים אחרים. בחירת זמנים מוגדרים במהלך השבוע לחיטוי וניקוי הטלפונים שלנו היא דרך פשוטה אך קריטית לשמור על עצמנו בריאים ונקיים מזיהום.

סוגיות רגשיות

סמארטפונים הם דרך קלה להטעיה להפיץ שמועות, רכילות ובריונות. למרות שמשפחתך לא עשויה להיות אלה שהתחילו סיפורים מרושעים, הם עדיין יכולים להוות יעד קל לארס הרעיל שלה. המדיה החברתית כתוסף לטלפונים שלנו מתגלה כסכנה עדינה אך קטלנית בקרב ילדים בגיל 11 ו -12. דיכאון, דימוי עצמי נמוך ובידוד חברתי אצל ילדים הם כל הסכנות הפוטנציאליות של חשיפה רבה מדי לסמארטפון, לטאבלט ולמדיה חברתית, במיוחד בשעת לילה מאוחרת. על ידי כך שהם רואים כל הזמן מה \"כולם\" מתמודדים, חשיפה מוגברת לסמארטפון עשויה להשפיע בעקיפין על קבלת ההחלטות והערך העצמי שלנו. ביצוע קיצוצים משמעותיים בזמן שמשפחתך מבלה זמן במכשירים ניידים ומבזבז זמן רב יותר בקידום מקורות בריאים יותר של ערך עצמי הם אמצעי נגד יעילים כנגד נושאים רגשיים מונעי מדיה חברתית.

בעוד שסמארטפונים כשלעצמם אינם רעים, בהחלט יותר מדי זמן והשקעת אנרגיה בהם. התמכרויות לסמארטפון מתחילות בדרך כלל כבעיות קטנות ועדינות מאוד. אנו עשויים למצוא את עצמנו ובוודאי שגם ילדינו בודקים ללא הרף טקסטים חדשים או עדכונים ברשתות החברתיות. מעגל ההטעיה הזה יכול להימשך עד שה\"קורבן \"ימצא את עצמו גולל בשעות הלילה המאוחרות. עלינו לנקוט עמדה ולדאוג לכל סימן להתמכרות הרבה לפני שהיא מסכנת את בריאותנו ורווחתנו הפיזית של ילדינו.

הגנה על ילדיך ובני הנוער מפני ההשפעות של זמן נעים מוגזם פירושה להיות דוגמה חיובית עם הגבלת השימוש במכשירים שלך וכן הגדרת גבולות מתי הם יכולים ולא יכולים להשתמש במכשירים שלהם. זה צריך לכלול קביעת מגבלות ספציפיות על כמה טכנולוגיה ניתן להשתמש בכל יום, ובאילו אפליקציות הם יכולים להשתמש ומתי. קביעת זמנים ספציפיים כזמנים ללא מכשירים ועבודה כמשפחה לבילוי משותף על בסיס קבוע. זה קל כאשר אתה משתמש בבקרת הורים שמציעה הגדרות זמן ותכונות של חסימת אפליקציות.

מומלץ ורצוי על פי מחקרים מדעיים להגביל את השימוש בסמארטפון לילדים,במיוחד בשביל הבעיות הנ\"ל פותח  הטלפון הכשר או הסמארטפון הכשר בכדי להגביל גלישה באינטרנט וחשיפה לתכנים בלתי הולמים.

תגיות:

סמארטפון כשר

סמארטפון כשר נתיב
סמארטפון כשר ועדת הרבנים
סמארטפון כשר הדרן
סמארטפון כשר זול
סמארטפון כשר שוהם
סמארטפון כשר מחיר
סמארטפון כשר יד 2
רמי לוי סמארטפון כשר
סמארטפון כשר הידברות
שוהם סמארטפון כשר
סמארטפון כשר הרב זמיר
סמארטפון כשר למכירה
הדרן סמארטפון כשר
נתיב סמארטפון כשר

עגלת קניות

תפריט נגישות

Scroll to Top